Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 5A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 370 mV @ 5 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 mA @ 30 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Supplier Device Package | Axial |
| Operating Temperature – Junction | -65°C ~ 125°C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.