Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 3A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 875 mV @ 4 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 30 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 100 V |
| Capacitance @ Vr, F | 60pF @ 10V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | B, Axial |
| Supplier Device Package | B, Axial |
| Operating Temperature – Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | 1N5809 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.