Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Memsic Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | Magnetoresistive |
| Axis | X, Y, Z |
| Output Type | I2C |
| Sensing Range | ±3mT |
| Voltage – Supply | 1.62V ~ 3.6V |
| Current – Supply (Max) | 300µA |
| Current – Output (Max) | – |
| Resolution | 16 b |
| Bandwidth | 600Hz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Features | Internal Magnet, Temperature Compensated |
| Supplier Device Package | 8-BGA (1.2×1.2) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WFBGA, FCBGA |
| Base Product Number | MMC3630 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.