Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Melexis Technologies NV |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Digital, Infrared (IR) |
| Sensing Temperature – Local | -20°C ~ 85°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | I2C |
| Voltage – Supply | 3V ~ 3.6V |
| Resolution | 0.02°C |
| Features | Sleep Mode |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±1°C (±3°C) |
| Test Condition | 15°C ~ 45°C (-20°C ~ 85°C) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Package / Case | 5-PowerVFSFN |
| Supplier Device Package | 5-SFN (3×3) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.