Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Melexis Technologies NV |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Digital, Infrared (IR) |
| Sensing Temperature – Local | -40°C ~ 85°C |
| Sensing Temperature – Remote | -70°C ~ 380°C (IR) |
| Output Type | PWM, SMBus |
| Voltage – Supply | 2.6V ~ 3.6V |
| Resolution | 16 b |
| Features | Sleep Mode |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±0.2°C (±0.3°C) |
| Test Condition | 0°C ~ 60°C (120°C ~ 380°C) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-39-4 Metal Can |
| Supplier Device Package | TO-39 |
| Base Product Number | MLX90614 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.