Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | MDT |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Function | Latch, Bipolar Switch |
| Technology | Magnetoresistive |
| Polarization | North Pole, South Pole |
| Sensing Range | 1.7mT Trip, -1.7mT Release |
| Test Condition | 25°C |
| Voltage – Supply | 1.8V ~ 5.5V |
| Current – Supply (Max) | 1.5µA (Typ) |
| Current – Output (Max) | 9mA |
| Output Type | Push-Pull |
| Features | Temperature Compensated |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.