Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | MDD |
| Series | SB10 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 10A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 750 mV @ 10 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 300 µA @ 100 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-277 |
| Supplier Device Package | TO-277 |
| Operating Temperature – Junction | -50°C ~ 150°C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.