Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | MDD |
| Series | D8 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 3 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 200mA, 2A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 60 @ 1A, 2V |
| Power – Max | 500 mW |
| Frequency – Transition | 50MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-243AA |
| Supplier Device Package | SOT-89-3L |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.