Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | MDD |
| Series | R6 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1000 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 6A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 950 mV @ 6 A |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 1000 V |
| Capacitance @ Vr, F | 150pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | R-6, Axial |
| Supplier Device Package | R-6 |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 150°C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.