Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | MCC (Micro Commercial Components) |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 15 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 2 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 7 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 11.4 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package | DO-41 |
| Base Product Number | 2EZ15 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.