Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Matsuo Electric |
| Series | MQT8K |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Circuit | – |
| Switching Temperature | 203°F (95°C) |
| Reset Temperature | – |
| Current Rating – AC | 1.3A (250V), 2A (125V) |
| Current Rating – DC | 1.3A (24V), 2A (12V) |
| Tolerance | ±9°F (±5°C) |
| Switching Cycles | 100K |
| Termination Style | Wire Leads |
| Mounting Type | Screw Holes |
| Package / Case | Rectangular Case |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.