Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Lumex Opto/Components Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Characters | 1 |
| Size / Dimension | 0.748″ H x 0.496″ W x 0.307″ D (19.00mm x 12.60mm x 7.80mm) |
| Digit/Alpha Size | 0.43″ (10.92mm) |
| Display Type | 7-Segment |
| Common Pin | Common Cathode |
| Color | Red |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 1.8V |
| Current – Test | 10mA |
| Millicandela Rating | 9.8mcd |
| Wavelength – Peak | 660nm |
| Power Dissipation (Max) | 100mW |
| Package / Case | 14-DIP |
| Base Product Number | LDS-C416 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.