Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Lumex Opto/Components Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Characters | 1 |
| Size / Dimension | 0.551″ H x 0.295″ W x 0.335″ D (14.00mm x 7.50mm x 8.50mm) |
| Digit/Alpha Size | 0.36″ (9.14mm) |
| Display Type | 7-Segment |
| Common Pin | Common Cathode |
| Color | Green |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 2.2V |
| Current – Test | 10mA |
| Millicandela Rating | 2.5mcd |
| Wavelength – Peak | 565nm |
| Power Dissipation (Max) | 105mW |
| Package / Case | 10-DIP (0.200″, 5.08mm) |
| Base Product Number | LDS-C322 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.