Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 20A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 580 mV @ 20 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 1.2 mA @ 45 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | P600, Axial |
| Supplier Device Package | P600 |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 155°C |
| Base Product Number | DST2045 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.