Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Series | PICO® II 263 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Voltage Rating – AC | 250 V |
| Response Time | Fast Blow |
| Package / Case | Axial |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 50A |
| Melting I²t | 0.087 |
| Approval Agency | CSA, PSE, UR |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Color | – |
| Size / Dimension | 0.155″ Dia x 0.280″ L (3.94mm x 7.11mm) |
| DC Cold Resistance | 0.105 Ohms |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.