Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Kingbright |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Characters | 1 |
| Size / Dimension | 0.669″ H x 0.488″ W x 0.116″ D (17.00mm x 12.40mm x 2.95mm) |
| Digit/Alpha Size | 0.56″ (14.22mm) |
| Display Type | 7-Segment |
| Common Pin | Common Cathode |
| Color | Green |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Current – Test | 10mA |
| Millicandela Rating | 25mcd |
| Wavelength – Peak | 574nm |
| Power Dissipation (Max) | 75mW |
| Package / Case | 10-SMD, No Lead |
| Base Product Number | ACSC56 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.