Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | IXYS |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 582A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 520 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 200 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 5 mA @ 200 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Y4-M6 |
| Supplier Device Package | Y4-M6 |
| Operating Temperature – Junction | -40°C ~ 150°C |
| Base Product Number | MEO550 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.