Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | IXYS |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1600 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 45A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.28 V @ 45 A |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 20 µA @ 1600 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-247-2 |
| Supplier Device Package | TO-247AD |
| Operating Temperature – Junction | -40°C ~ 175°C |
| Base Product Number | DSI45 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.