Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | IXYS |
| Series | – |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Technology | Avalanche |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1600 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 2.3A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.34 V @ 7 A |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 700 µA @ 1600 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Supplier Device Package | – |
| Operating Temperature – Junction | -40°C ~ 150°C |
| Base Product Number | DSA1 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.