Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | IXYS |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1800 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 10A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 2.23 V @ 10 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 300 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 1800 V |
| Capacitance @ Vr, F | 3pF @ 900V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Supplier Device Package | TO-220AC |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | DHG10 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.