Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 207A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 3 V @ 140 A |
| Speed | Fast Recovery = 5A (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 225 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 20 µA @ 1200 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-247-2 |
| Supplier Device Package | PG-TO247-2-2 |
| Operating Temperature – Junction | -40°C ~ 175°C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.