Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 28A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 2.15 V @ 12 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 150 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 1200 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Supplier Device Package | PG-TO220-2-2 |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | IDP12E120 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.