Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 50A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 2.15 V @ 30 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 243 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 1200 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Supplier Device Package | PG-TO263-3-2 |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | IDB30E120 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.