Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | PROFET® |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 2 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage – Load | 7V ~ 58V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Current – Output (Max) | 2.5A |
| Rds On (Typ) | 90mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | Status Flag |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | PG-DSO-14-37 |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154″, 3.90mm Width) |
| Base Product Number | BTS723 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.