Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | IDEC |
| Series | LW |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Standard, Illuminated |
| Circuit | 3PDT |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC), 2A (DC) |
| Voltage Rating – AC | 125 V |
| Voltage Rating – DC | 30 V |
| Actuator Type | Square, Button, Flush |
| Color – Actuator/Cap | Yellow |
| Illumination Type, Color | LED, Yellow |
| Illumination Voltage (Nominal) | 240 VAC |
| Termination Style | Solder, Quick Connect – 0.110″ (2.8mm) |
| Ingress Protection | IP65 – Dust Tight, Oil and Water Resistant |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Square – 24.50mm x 24.50mm |
| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.