Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | ABP2 |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | -0.18PSI ~ 0.18PSI (-1.25kPa ~ 1.25kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy | ±0.25% |
| Voltage – Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Port Size | Male – 0.12″ (3mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbed |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | 9.75PSI (67.25kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 6-DIP (0.453″, 11.50mm), Dual Top Ports |
| Supplier Device Package | 6-DIP |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.