Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | 40PC |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Vacuum |
| Operating Pressure | -15PSI (-103.42kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy | ±2.25% |
| Voltage – Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Port Size | Male – 0.18″ (4.57mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Features | Amplified Output |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | -15PSI (-103.42kPa) |
| Operating Temperature | -45°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 6-DIP Module |
| Supplier Device Package | – |
| Base Product Number | 40PC015 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.