Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | 308NPC |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 295° |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Slotted |
| Actuator Length | 0.750″ (19.05mm) |
| Actuator Diameter | 0.125″ (3.18mm) |
| Bushing Thread | 1/4-32 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Square – 0.500″ x 0.500″ Face (12.70mm x 12.70mm) |




Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.