Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | PB |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Rear |
| Type | Standard |
| Circuit | SPDT x 2 |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Voltage Rating – AC | 115 V |
| Voltage Rating – DC | 28 V |
| Actuator Type | Round, Plunger |
| Actuator Marking | No Marking |
| Color – Actuator/Cap | Black |
| Illumination Type, Color | – |
| Illumination Voltage (Nominal) | – |
| Termination Style | Solder Turret |
| Ingress Protection | – |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | – |
| Operating Temperature | – |
| Mechanical Life | – |
| Electrical Life | – |
| Base Product Number | 2PB732 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.