Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | 26PC SMT |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Compound |
| Operating Pressure | ±5PSI (±34.47kPa) |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Output | 0 mV ~ 50 mV (10V) |
| Accuracy | ±1.5% |
| Voltage – Supply | 2.5V ~ 16V |
| Port Size | Male – 0.07″ (1.88mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | Gull Wing |
| Maximum Pressure | ±20PSI (±137.9kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD Module |
| Supplier Device Package | – |
| Base Product Number | 26PC05 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.