Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | 140PC |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | 5PSI (34.47kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 1 V ~ 6 V |
| Accuracy | ±1.5% |
| Voltage – Supply | 7V ~ 16V |
| Port Size | Male – 0.2″ (5mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbless |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | 20PSI (137.9kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 3-SIP Module |
| Supplier Device Package | – |
| Base Product Number | 142PC05 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.