Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Hirose Electric Co Ltd |
| Series | FH35C |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Flat Flex Type | FPC |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Connector/Contact Type | Contacts, Top and Bottom |
| Number of Positions | 31 |
| Pitch | 0.012″ (0.30mm) |
| Termination | Solder |
| FFC, FCB Thickness | 0.20mm |
| Height Above Board | 0.035″ (0.88mm) |
| Locking Feature | Flip Lock, Backlock |
| Cable End Type | Tapered |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Gold |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Features | – |
| Voltage Rating | 30V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Current Rating (Amps) | 0.2A |
| Contact Finish Thickness | 1.25µin (0.03µm) |
| Housing Color | Gray |
| Actuator Color | Black |
| Mating Cycles | 10 |
| Base Product Number | FH35C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.