Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Grayhill Inc. |
| Series | 38E |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Right Angle, Rear |
| Type | Standard |
| Circuit | SPDT |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Voltage Rating – AC | 20 V |
| Voltage Rating – DC | 20 V |
| Actuator Type | Round, Plunger |
| Actuator Marking | No Marking |
| Color – Actuator/Cap | White |
| Illumination Type, Color | – |
| Illumination Voltage (Nominal) | – |
| Termination Style | PC Pin |
| Ingress Protection | IP68 – Dust Tight, Waterproof |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Panel Cutout Dimensions | – |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Mechanical Life | – |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Base Product Number | 38EWSP72 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.