Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | GeneSiC Semiconductor |
| Series | SiC Schottky MPS™ |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 3300 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 5A |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA |
| Supplier Device Package | TO-263-7 |
| Operating Temperature – Junction | 175°C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.