Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Fox Electronics |
| Series | NC38LF |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Last Time Buy |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Stability | – |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Load Capacitance | 12.5pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 35 kOhms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Ratings | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Size / Dimension | 0.079″ L x 0.063″ W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.327″ (8.30mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.