Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Fox Electronics |
| Series | FC8AQ |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 6 MHz |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Load Capacitance | 20pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Ratings | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.394″ L x 0.177″ W (10.00mm x 4.50mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.067″ (1.70mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.