Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | EVVO |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 8 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 120 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2.5V @ 500mA, 5A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 5µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 55 @ 1A, 5V |
| Power – Max | 80 W |
| Frequency – Transition | 10MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-3P-3, SC-65-3 |
| Supplier Device Package | TO-3PS |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.