Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | EVVO |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 1 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 230 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 50mA, 500mA |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 100mA, 5V |
| Power – Max | 50 W |
| Frequency – Transition | 40MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Supplier Device Package | TO-220F |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.