Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | EVVO |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 16 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 250 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 4V @ 3.2A, 16A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 20 @ 8A, 5V |
| Power – Max | 230 W |
| Frequency – Transition | 4MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-264-3, TO-264AA |
| Supplier Device Package | TO-264 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.