Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | EVVO |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 17 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 230 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 400mA, 4A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 500µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 70 @ 5A, 4V |
| Power – Max | 180 W |
| Frequency – Transition | 28MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-3P-3, SC-65-3 |
| Supplier Device Package | TO-3PL |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.