Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | EVVO |
| Series | – |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 15 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 3V @ 3.3A, 10A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 700µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 20 @ 4A, 4V |
| Power – Max | 115 W |
| Frequency – Transition | 2.5MHz |
| Operating Temperature | 200°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-204AA, TO-3 |
| Supplier Device Package | TO-3 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.