Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | ETI Systems |
| Series | LCP8P |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 5k |
| Tolerance | ±15% |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Temperature Coefficient | ±400ppm/°C |
| Rotation | – |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | Round |
| Actuator Length | 0.393″ (9.98mm) |
| Actuator Diameter | 0.079″ (2.01mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size – Body | Rectangular – 1.260″ x 0.290″ Face (32.00mm x 7.37mm) |



Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.