Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | ETI Systems |
| Series | LCP12Y |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 5k |
| Tolerance | ±20% |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Temperature Coefficient | ±400ppm/°C |
| Rotation | – |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Termination Style | Solder Turret |
| Actuator Type | Round |
| Actuator Length | 1.240″ (31.50mm) |
| Actuator Diameter | 0.250″ (6.35mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size – Body | Rectangular – 1.500″ x 0.500″ Face (38.10mm x 12.70mm) |




Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.