Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | EPCOS – TDK Electronics |
| Series | C39 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Pressure Type | Absolute |
| Operating Pressure | 17.4PSI (120kPa) |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Output | 0 mV ~ 15 mV (5V) |
| Accuracy | ±0.1% |
| Voltage – Supply | 1V ~ 6V |
| Port Size | – |
| Port Style | No Port |
| Features | – |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab |
| Maximum Pressure | 43.51PSI (300kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 135°C |
| Package / Case | Die |
| Supplier Device Package | Die |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.