Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | EDAC Inc. |
| Series | 737 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Card Type | Non Specified – Dual Edge |
| Gender | Female |
| Number of Positions/Bay/Row | 24 |
| Number of Positions | 48 |
| Card Thickness | 0.054″ ~ 0.070″ (1.37mm ~ 1.78mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 0.156″ (3.96mm) |
| Read Out | Dual |
| Features | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination | Press-Fit, Wire Wrap |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Type | Cantilever |
| Color | Black |
| Flange Feature | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Material – Insulation | Polyester Thermoplastic |
| Termination Rows | 2 |
| Base Product Number | 737-048 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.