Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | EAO |
| Series | K14 |
| Packaging | Bag |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Standard |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC), 2A (DC) |
| Voltage Rating – AC | 250 V |
| Voltage Rating – DC | 24 V |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Color – Actuator/Cap | Natural |
| Illumination Type, Color | – |
| Illumination Voltage (Nominal) | – |
| Termination Style | Solder, Quick Connect – 0.110″ (2.8mm) |
| Ingress Protection | IP67 – Dust Tight, Waterproof |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 22.30mm Dia |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Mechanical Life | 2,000,000 Cycles |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.