Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | EAO |
| Series | 61 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Tolerance | – |
| Power (Watts) | 1W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 300° |
| Resistive Material | – |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | Knob |
| Actuator Length | 0.472″ (12.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.630″ (16.00mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | – |
| Base Product Number | 61-4970 |





Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.