Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | EAO |
| Series | 51 |
| Packaging | Bag |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Standard, Illuminated |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC), 2A (DC) |
| Voltage Rating – AC | 125 V |
| Voltage Rating – DC | 24 V |
| Actuator Type | Square, Button (Not Included) |
| Color – Actuator/Cap | – |
| Illumination Type, Color | – |
| Illumination Voltage (Nominal) | – |
| Termination Style | Solder Lug |
| Ingress Protection | IP65 – Dust Tight, Water Resistant |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 22.30mm Dia |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Mechanical Life | 2,000,000 Cycles |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.