Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | EAO |
| Series | 41 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Standard |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC) |
| Voltage Rating – AC | 250 V |
| Actuator Type | Rectangular, Button (Not Included) |
| Actuator Marking | No Marking |
| Color – Actuator/Cap | – |
| Illumination Type, Color | – |
| Illumination Voltage (Nominal) | – |
| Termination Style | Solder Lug |
| Ingress Protection | IP40 |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular – 21.00mm x 15.00mm |
| Operating Temperature | – |
| Mechanical Life | – |
| Electrical Life | – |
| Base Product Number | 41-121 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.