Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | EAO |
| Series | 19 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Standard |
| Circuit | SPST-NO |
| Switch Function | Off-Mom |
| Current Rating (Amps) | 800mA (AC) |
| Voltage Rating – AC | 50 V |
| Actuator Type | Round, Button (Not Included) |
| Actuator Marking | No Marking |
| Color – Actuator/Cap | – |
| Illumination Type, Color | – |
| Illumination Voltage (Nominal) | – |
| Termination Style | Solder, Quick Connect – 0.079″ (2.0mm) |
| Ingress Protection | IP40 |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 8.00mm Dia |
| Operating Temperature | -25°C ~ 65°C |
| Mechanical Life | 2,000,000 Cycles |
| Electrical Life | – |
| Base Product Number | 19-139 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.